ПОЯВА ПЕРШИХ ЖИВИХ ОРГАНІЗМІВ НА ЗЕМЛІ

Більш 3,5 млрд років тому на Землі в стародавньому теплому океані виникли перші живі мешканці. Вони були  простими одноклітинними організмами, схожими на сучасних бактерій. Харчувалися вони тим, що знаходилося в навколишній воді океану: розчиненими мінеральними і органічними речовинами .

Через багато тисяч років в океанічних водах з'явилися організми, що мають в клітинах хлорофіл

 

Такі організми стали використовувати сонячне випромінювання в якості джерела енергії для синтезування необхідних їм органічних речовин. Так з'явилися перші автотрофи, Які змогли харчуватися, здійснюючи фотосинтез.

 

Поява фотосинтезу - найбільша подія в історії розвитку життя на нашій планеті. Фотосинтез дав початок новому способу існування організмів, пов'язаному з автотрофним харчуванням.

 Перші автотрофи, хоча і використовували енергію сонячного випромінювання, але ще не виділяли в атмосферу вільний кисень, так як весь його використовували. Тільки з появою ціанобактерій , Більш енергійно здійснюють фотосинтез, почалося поступове накопичення кисню в атмосфері Землі. Це створило можливість розвитку організмів, яким для процесу дихання необхідний кисень