ПОЯВА ПЕРШИХ ЖИВИХ ОРГАНІЗМІВ НА ЗЕМЛІ
Більш 3,5 млрд років тому на Землі в стародавньому теплому океані виникли перші живі мешканці. Вони були простими одноклітинними організмами, схожими на сучасних бактерій. Харчувалися вони тим, що знаходилося в навколишній воді океану: розчиненими мінеральними і органічними речовинами .
Через багато тисяч років в океанічних водах з'явилися організми, що мають в клітинах хлорофіл
Такі організми стали використовувати сонячне випромінювання в якості джерела енергії для синтезування необхідних їм органічних речовин. Так з'явилися перші автотрофи, Які змогли харчуватися, здійснюючи фотосинтез.
Поява фотосинтезу - найбільша подія в історії розвитку життя на нашій планеті. Фотосинтез дав початок новому способу існування організмів, пов'язаному з автотрофним харчуванням.
Перші автотрофи, хоча і використовували енергію сонячного випромінювання, але ще не виділяли в атмосферу вільний кисень, так як весь його використовували. Тільки з появою ціанобактерій , Більш енергійно здійснюють фотосинтез, почалося поступове накопичення кисню в атмосфері Землі. Це створило можливість розвитку організмів, яким для процесу дихання необхідний кисень
Ціанобактерії - найдавніша група живих організмів, що виникла близько 2,6 млрд років тому. Ціанобактерії існують і в даний час. Це одноклітинні і багатоклітинні організми, в клітинах яких немає оформленого ядра. Тривалий період часу на нашій планеті панували тільки бактерії і ціанобактерії. Вони з часом освоїли сушу і утворили на ній шар родючого грунту, створили біосферу.
Близько 1,3 млрд років тому з'явилися більш складні, ніж ціанобактерії, організми -зелені і золотисті водорості . Вони населяли прісні і солонуваті водойми. У цих групах водоростей вперше на Землі добре відокремилося в клітці ядро, з'явилося багато внутрішньоклітинних органел і виник статевий спосіб розмноження - злиття двох клітин і утворення зиготи, яка дає початок новому організму
В ході еволюції зелених водоростей (що мешкали в прісних або солонуватих водоймах) виникли наземні рослини. Одноклітинні зелені водорості стали родоначальниками всіх сучасних груп рослин. Від них 600-700 млн років тому з'явилися у водному середовищі багатоклітинні зелені, бурі, червоні водорості. У грунті виникли представники іншого царства - гриби. Виникнення багатоклітинних зумовило розвиток різних типів тканин.
Поступово живі організми удосконалювалися. Внаслідок створилася біосфера всієї планети.Одні групи рослин і тварин у процесі еволюції утворювали інші. Організми що впливали на середовище поступово пристосовувалися до його змін.
Коментарі
Дописати коментар