Згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї, в 2001 році відзначалася п’ятидесята річниця Конвенції про статус біженців 1951 року, і Організація африканської єдності (ОАЄ) погодилася з тим, щоб міжнародний День біженців відзначався одночасно з Днем африканських біженців - 20 червня. До цих пір біженці - це одна з найбільш гострих проблем сучасного світу. В даний час на планеті зареєстровано десятки мільйонів біженців і внутрішньо переміщених осіб. Основна частина з них знаходиться в Африці, в зоні афганського конфлікту, на Балканах, в Ефіопії, Судані, Ємені, Мозамбіку та Колумбії. Наприклад, після початку агресії Росії проти України, анексії Кримського півострова і розв’язання нелюдського кровопролиття на сході України, ескалації конфліктів в азіатському регіоні, кількість біженців досягла рекордних показників за всю сучасну історію, склала понад 60 млн. осіб (2014-2015). Через війну росії проти України мільйони людей були змушені полишити свої домівки.З початку російського вторгнення наприкінці лютого майже 5,6 мільйона українців залишили рідну країну. Про це свідчать дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).Так, станом на 2 травня, з України виїхало 5 597 483 особи. Більшість біженців, за даними урядів країн, вирушили до Польщі (більше 3,07 млн) та Румунії (понад 836,1 тисяч). Угорщина ухвалила 534,8 тис. осіб, Молдова – понад 448,1 тис. осіб, Словаччина – 382 тис. осіб. Мінсоцполітики повідомляло, що в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньопереміщених осіб є інформація щодо 3,4 мільйона людей. З них понад 2 мільйони людей зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи після впровадження воєнного стану. І з них 1,9 мільйона вимушено перемістилися вперше.
Популярні дописи з цього блогу
Цілісність землі рідної і народу - одвічно в серцях та помислах
Цілісність землі рідної і народу - одвічно в серцях та помислах День Соборності України традиційно відзначають 22 січня. Українські землі були під владою іноземних держав, і от саме цього дня, 22 січня, але в далекому 1918 році була проголошена незалежна Українська Народна Республіка із центром у Києві. Оскільки західні землі тоді були під владою Австрійської імперії, їхня незалежність була проголошена пізніше — 13 листопада 1918 року, і створена Західноукраїнська Народна Республіка. Українці завжди прагнули мати свою державу і бути єдиними, тому вже у 1919 році 22 січня ухвалили Акт злуки (об’єднання) двох українських держав в одну: « Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України… Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Вшанування цієї дати надзвичайно важливе у вихованні молоді. Учні мают...
Пізнавальна година "Космознайки"
"Космознайки" "Мрійте, навчайтесь, конструюйте! Всесвіт відкриє вам свої таємниці!" Леонід Каденюк. Бібліотека №15 організувала для молодших учнів спеціалізованої школи №71 пізнавальну годину "Космознайки", присвячену Міжнародному дню космонавтики та авіації. Дітям розповіли, як підкорювався космос від першого польоту людини до наших днів, про життя космонавтів на міжнародній космічній станції, познайомили із іменами відомих українських космонавтів. Зацікавила дітей також тема планет і зірок. На майстер-класі школярі виготовили цікаву поробку " Політ у космос ".
Коментарі
Дописати коментар