Всесвітній день науки
Свято Всесвітній день науки щорічно відзначають 10 листопада. Воно буле засноване у 2001 році під егідою ЮНЕСКО. Святкові заходи спрямовані на популяризацію науки, як інструменту миру і злагоди на Землі.
У Всесвітній день науки під егідою ЮНЕСКО проводиться цілий ряд різноманітних заходів спрямованих, як на роботу з науковими та навчальними колективами, так і на тісну взаємодію з урядовими організаціями. Мета цих зусиль - широке поширення знань про науках у справі розвитку та встановлення миру на землі - для всіх верств суспільства, проведення своєрідних днів відкритих дверей. Це не тільки є фактором популяризації тих чи інших наукових напрямків і технологій, але і багато в чому позбавляє суспільство від деструктивного непорозуміння, зміцнюючи довіру і сприяючи позитивному прогресу всього нашого суспільства.
Наука плюс суспільство завжди дорівнювало прогресу.
Більшості своїх досягнень людина зобов’язана закладеної в неї Господом Богом здібності до спостереження, аналізу і розумінню явищ, що відбуваються навколо нього у просторі та часі. Систематизуючи отримані знання, людство помітило, що ці знання можна не тільки зберігати, передовати з покоління до покоління, але й доповнювати, розвивати і уніфікувати. Так з’явилася наука.
Завдання Всесвітнього дня науки за мир і розвиток:
підвищити поінформованість громадськості про роль науки для мирного та сталого розвитку суспільств;
заохочувати національну і міжнародну солідарність в інтересах спільного використання наукових досягнень різними країнами;
відновити національний і міжнародний обов’язок використовувати науку на благо суспільства;
привернути увагу до викликів, з якими стикається наука, а також збільшити підтримку наукової діяльності. Цей День також підкреслює важливість і актуальність науки у повсякденному житті. Першопричиною проведення Всесвітнього дня науки за мир і розвиток є величезне значення ролі науки і науковців у створенні стійкого суспільства, а також необхідність інформування громадян про досягнення науки та їх участі в ній.
Коментарі
Дописати коментар