Інформування "Чесність та порядність"

                   9 грудня Міжнародний день боротьби  з  корупцією


 Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно. У 2003 році в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю 1 листопада 2003 року.

Документ зобов’язує держави, які підписали його, оголосити карним злочином хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів. Відповідно до одного з положень конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції.

Конвенція - перший документ такого роду. Він особливо важливий для країн, де корумпованість всіх структур завдає шкоди національному добробуту.

Спеціальний представник генерального секретаря ООН Ханс Кореллі, оголосивши про рішення заснувати Міжнародний день боротьби з корупцією, закликав представників більш ніж 100 країн, які зібралися на конференцію, підписати Конвенцію. Вона має стати важливим інструментом міжнародного права для протидії корупції, «що завдає шкоди розвитку країн і що представляє загрозу демократії і режиму правової держави».
 
Корупція є аморальною, вона не лише шкодить суспільству, а й спотворює внутрішній світ особистості. Людина змушена жити в брехні, ховати її, а відповідно перебувати у постійному страху і стресі бути викритою і покараною.
 
Людина, яка вкрала, може так само легко все втратити. Натомість чесність і порядність людини залишаються з людиною назавжди, стають основою її ділової репутації. Це якості, які стають конкурентною перевагою, адже з чесною людиною хочеться мати справу. Її репутація з часом працює на неї, їй довіряють міжнародні партнери.

У нашій країні сьогодні відбуваються зміни, які дають надію на нашу спільну перемогу над корупцією.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу