" Казкові джунглі Кіплінга"Англійський письменник Джозеф Редьярд Кіплінг писав для дітей досить багато, головним чином казки. Діти всього світу з захопленням читають його оповідання про Мауглі, про допитливе Слоненя, про Кішку, яка гуляла, як собі знала.
Народився Р.Кіплінг 30 грудня 1865 року в Індії, в Бомбеї. Раннє дитинство пригадувалось потім письменником, як пора безхмарного щастя, якій він зобов'вязаний усім добрим і світлим у собі.
В шестирічному віці його разом з молодшою сестрою відправили в Англію здобувати освіту. Перебування Кіплінга в одному з пансіонів було для нього нестерпною моральною і фізичною мукою.
Через кілька років Джозефа віддали в нову школу, навчальний заклад військового типу, де він почував себе зовсім по-іншому. Тут він почав писати вірші і відсилати їх у журнали, де їх поки що не друкували. Керівник закладу підтримав літературне обдарування хлопчика і зробив усе можливе, щоб Кіплінг не звернув з цього шляху.
Батьки ж достойно оцінили талант сина. В 1881 році, коли йому виповнилося шістнадцять років, вони видали за власний рахунок невеликим тиражем збірку "Шкільні вірші". В сімнадцятирічному віці Редьярд Кіплінг закінчив школу і повернувся в Індію, де почав працювати в провінційній газеті. Індія - країна давньої культури, чудових легенд, екзотичної природи - захопила уяву юнака. І не дивно, що його перші твори: оповідання, казки,вірші - були присвячені саме їй. Так з'явилась "Книга Джунглів", куди ввійшли і оповідання про Мауглі, які оголосили світові про народження нового дитячого письменника.
Потім Кіплінг поїхав з Індії. Він багато мандрував, відвідав майже всі частини світу і кругом "пхав свій допитливий", як у слоненяти, ніс: вслухався в місцеві легенди, вдивлявся в навколишній світ. Через деякий час з'явились його "Казки просто так", дія яких відбувається то в Америці, то в Африці, то в Англії, то в Австралії.


Список літератури :

1. Кіплінг,  Р.  Мауглі/ Р. Кіплінг. –Харків:МОСТ–Торнадо, 2003.–240с.: іл.                                    

 2. Кіплінг, Р. Казки. –Київ: Школа ,2003.–155с.:іл.

3.Кіплінг,Р. Кішка , що гуляла сама по собі/ Р.Кіплінг. –Київ : Преса України,  2007.–31с.:іл.

4.Кіплінг,Р. Слоненя/ Р.Кіплінг. –Харків:Ранок, 2001.–10с.:іл.

5.Кіплінг, Р. Звідки у верблюда горб/ Р.Кіплінг.–Харків: Ранок , 2002.–10с.:іл.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу