Малі тіла Сонячної системи
Малі тіла Сонячної системи
У Сонячній системі, окрім Сонця і восьми великих планет, є так звані малі тіла. Це малі планети, комети, метеорні тіла або метеороїди і міжпланетний пил.
Хвости комети утворюють зовнішні шари танення льоду і випаровуються, коли комета летить близько до Сонця. Лід від комети випаровується і утворює сяючий хвіст, який відбиває світло від Сонця. Випромінювання та частинки, що випливають із Сонця, штовхають цей газ та пил у довгий хвіст, який завжди вказує напрямок від Сонця. Комети з’являються лише на короткий час, коли вони знаходяться поблизу Сонця, а потім, здається, знову зникають, коли повертаються до зовнішньої Сонячної системи.
Астероїди – це дуже маленькі скелясті тіла, які обертаються навколо Сонця. “Астероїд” означає “схожий на зірку”, а в телескопі астероїди виглядають як світлові точки, як зірки. Астероїди мають неправильну форму, оскільки їм недостатньо сили тяжіння, щоб стати круглими. Вони занадто малі, щоб підтримувати атмосферу, і без внутрішнього тепла не є геологічно активними. Зіткнення з іншими тілами може розбити астероїд або створити на його поверхні кратери.
У нашій Сонячній системі виявлено сотні тисяч астероїдів. Вони все ще створюються зі швидкістю близько 5000 нових астероїдів на місяць. Більшість астероїдів знаходяться між орбітами Марса і Юпітера, в області, яка називається поясом астероїдів. Хоча в поясі астероїдів багато тисяч астероїдів, їх загальна маса складає лише близько 4% місяця Землі.
Сьогодні наші дітки дізналися про малі тіла Сонячної системи, які вони бувають та в чому їх особливості. І, незважаючи на чергове відключення світла, зробили чудові макети астероїдів. Ми дуже раді, що до нас приєднуються нові шанувальники Космосу!
Коментарі
Дописати коментар