Міжнародний день шахів      Хтось любить грати у футбол, іншим до вподоби запал на волейбольному майданчику, а дехто просто в захваті від гри в шахи. Ця гра вважається однією із найдревніших у світі і з'явилася вона в Індії.

      Сама назва шахи персидського походження і означає: «шах мат» — «володар помер». На території сучасної України шахи з'явилися в ІХ-Х столітті (в той час — Київська Русь).


      Шахи
, такими, якими їх знаємо ми, — це популярна, досить складна настільна гра. Аби зіграти партію в шахи, потрібна дошка з 64 клітинками і 32 фігури (16 — білих і 16 — чорних). Перед кожним із двох суперників стоїть основне завдання — поставити мат королю супротивника.

        

         20 липня відзначається Міжнародний день шахів.

    Цього дня найпалкіші шанувальники цієї гри, найкращі гравці збираються для проведення турнірів і для визначення справжнього гройсмейстера. Мабуть, Тобі буде цікаво знати, що найкращим шахматистом України є 
Руслан Пономарьов. Він став чемпіоном у 18-річному віці, встановивши світовий рекорд. Крім того видатний українець навчився грати в шахи ще в 5 років, і йому знадобилося 13 років, аби стати чемпіоном.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Мій художній світ"

Сніг влітку

Українські вечорниці "Зимові мелодії"