«Любко Дереш-представник новітнього покоління письменства»Народився 10 серпня 1984, в м. Пустомити, Львівської області. Навчався у середній школі № 2 м. Пустомити, потім закінчив Львівський фізико-математичний ліцей та економічний факультет Львівського університету (спеціальність «Облік і аудит»). Перша публікація — роман «Культ», який він написав у 15 років. Потім вийшли романи «Поклоніння ящірці» (2002), «Архе» (2005), «Намір!» (2006), «Трохи пітьми» (2007). Його твори перекладені кількома європейськими мовами (німецька, польська, італійська, сербська тощо); роман «Культ» був представлений на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2005 року. У 2009 році роман Дереша «Культ» видано французькою у видавництві «Сток».

 Любко Дереш — один із найвідоміших сучасних українських авторів. Головні герої його творів — підлітки та цікаві історії з їхнього життя. Автор намагається правдиво показати життя героїв, тому у творах використовує розповсюджений сучасний сленг та лайливі слова. У деяких уривках сюжет містить містичні елементи і враження підлітків, які перебували під впливом галюциногенних препаратів.

З 2008 року веде програму «Книжкова полиця» на телеканалі КРТ. 

  «Дивні дні Гані Грак» – книжка-несподіванка для тих, хто звик до класичної дитячої прози. Любко Дереш, уникає штампів не тільки в літературі для дорослих, а й для школярів. Ось і героїня цього твору Ганна Грак, учениця 4 класу середньої школи опиняється на грані реального та потойбічного. Що ж вона там побачила і які висновки зробила, читайте в цій незвичайній та захопливій оповіді. Книга буде цікава батькам, які прагнуть виховати в дитині неординарну особистість. Любко Дереш також видав у серії "Життя видатних дітей" біографії, що знайомлять читача із всесвітньо відомими особистостями, чия творчість та винаходи викликали захоплення і подив. Микола Гоголь, класик української літератури ХІХ ст.; Марк Твен, один із основоположників американської літератури, чиї твори захоплюють дітей не одного покоління; Нікола Тесла, фізик та винахідник у галузі електрики; Альберт Ейнштейн, автор теорії відносності та нобелівський лауреат у галузі фізики, а також Стівен Кінґ, «король жахів» сучасної літератури, – визначні постаті, які здивували світ своєю незвичайністю. Книга для тих, хто прагне зробити світ яскравішим. 

 Книги:

2001 — Культ

2002 — Поклоніння ящірці

2005 — Архе

2006 — Намір!

2007 — Трохи пітьми

2008 — Трициліндровий двигун любові (Андрухович Ю., Дереш Л., Жадан С.)

2011 — Голова Якова

2013 — Остання любов Асури Махараджа

2013 — Миротворець

2014 — Пісні про любов і вічність
2017 -  Спустошення

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу